O nas, czyli kilka praktycznych porad

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości powstała z myślą o świadczeniu profesjonalnych usług biznesowych, kierowanych zarówno dla osób fizycznych jak również małych i średnich przedsiębiorstw.

Pragniemy zaoferować kompleksową i fachową obsługę, dzięki której wszystkie problemy zostaną szybko i skutecznie rozwiązane.

Jako nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma oferujemy szereg kanałów dostępu, dzięki którym jesteśmy do pełnej dyspozycji szanując czas naszych Klientów. Wiemy jak ważny jest szybki obieg informacji dlatego umownie gwarantujemy, że odpowiedź na zadane pytania nastąpi maksymalnie w ciągu 24 godzin!


Możliwość przeprowadzania kontroli zus / us przy wykorzystaniu wirtualnych biur

Zakres odpowiedzialności członków zarządu spółek i organizacji pozarządowych

Dlaczego usługi administracyjne powinny uzupełniać usługi księgowe?

Są to dwa niezwykle istotne obszary związane z prowadzeniem własnej firmy wymagające posiadania fachowej wiedzy oraz doświadczenia, które są obce dla większości przedsiębiorców. Jednocześnie zarówno formalno-prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, jak i prowadzenie księgowości są również bardzo czasochłonne. Niedotrzymanie terminów, niespełnienie wszystkich warunków, czy też popełnienie błędu wynikającego z niewiedzy lub posiadania nieaktualnych informacji może przedsiębiorcę słono kosztować. Firmy, które nie chcą tworzyć odrębnych działów bądź stanowisk odpowiedzialnych za księgowość oraz obsługę administracyjną, powinny zdecydować się na outsourcing w obu tych zakresach. Kompleksowa obsługa obu aspektów pozwoli skupić się na rozwijaniu przedsiębiorstwa – pozyskiwaniu nowych Klientów czy realizacji kolejnych inwestycji. Powierzenie prowadzenia księgowości, jak i możliwość skorzystania z pomocy prawnika to wszystkie formalności i uciążliwe procedury w pewnych rękach specjalistów, którzy są na bieżąco ze zmianami w przepisach i jednocześnie zależy im na zabezpieczeniu interesów Twojej firmy. Stała współpraca z biurem rachunkowym oraz firmą świadczącą usługi administracyjne to bezpieczeństwo firmy nie tylko w trudnych sytuacjach, ale i w codziennym funkcjonowaniu.

Jeśli usługi administracyjne uzupełniają usługi księgowe, Ty możesz:

• w spokoju zająć się tym, w czym jesteś ekspertem – prowadzeniem działalności Twojej firmy;
• zapomnieć o godzinach poświęconych na uzupełnienie jednego formularza, stanie w kolejce w urzędzie czy szukanie informacji, które pozwolą zrozumieć poszczególne zapisy;
• mieć pewność, że sprawami Twojej firmy zajmują się doświadczeni specjaliści posiadający aktualną wiedzę z zakresu świadczonych przez siebie usług;
• w każdej chwili zasięgnąć opinii/porady specjalisty, który zna sytuację Twojego przedsiębiorstwa. 

Zrezygnowanie z któryś z tych usług spowoduje lukę, która w pewnym momencie może odbić się na Twojej działalności, a szukanie na szybko specjalisty i wdrożenie go w specyfikę przedsiębiorstwa może nie przynieść oczekiwanych efektów.


Czego firmy oczekują od usług outsourcingu?

Decydując się na zewnętrzną obsługę swojej firmy, przedsiębiorcy stawiają kancelariom, które biorą pod uwagę, szereg wymagań. Jest to całkowicie naturalne. Zależy im przecież na profesjonalnej obsłudze firmy, tak by mogła ona funkcjonować zgodnie z obowiązującymi regulacjami i jednocześnie, by jej interesy również były odpowiednio zabezpieczone. Czego więc oczekują firmy od współpracy ze swoimi partnerami?

1. Pełnej dyspozycyjności
Rezygnując z tworzenia wewnątrz firmy działu odpowiedzialnego za obsługę administracyjną i księgową, ich zarząd czy właściciele liczą, że kancelaria, z którą podjęli współpracę, również będzie dostępna w każdym wymagającym konsultacji momencie. Ważna jest więc dla nich zarówno możliwość szybkiego spotkania z księgowym, jak również konsultacji telefonicznej czy też on-line.

2. Zaangażowania w sprawy firmy
Nie ma prawdopodobnie nic gorszego, jeśli kilkakrotnie musimy od nowa przedstawiać zaistniały problem oraz specyfikę przedsiębiorstwa. Właścicielom firm zależy więc na tym, żeby wybrana przez nich kancelaria zawsze miała pełny obraz odnośnie ich działalności, a także rozumiała sposób jej funkcjonowania czy specyfikę branży.

3. Dopasowanych rozwiązań
Ten punkt nierozerwalnie wiąże się z poprzednim. Bez zrozumienia danej firmy, znalezienie rozwiązania dopasowanego do jej potrzeb może być trudne, a czasem nawet niemożliwe. Dla przedsiębiorców, zupełnie jak dla klientów indywidualnych, istotnym jest, żeby sugerowane rozwiązania zabezpieczały ich interes.

4. Wsparcia w różnych obszarach
Podejmując współpracę z kancelarią outsourcingową przedsiębiorcy oczekują także wsparcia w różnych dziedzinach – nie tylko prawa podatkowego czy pracy.

5. Skuteczności
Przedsiębiorcy oczekują, że stała obsługa zapewni bezpieczne funkcjonowanie firmy, a w razie problemów ich szybkie i przede wszystkim pomyślne rozwiązanie.

Do najważniejszych zalet współpracy na zasadach outsourcingu należą przede wszystkim:

- oszczędność kosztów,
- skrócenie czasu oczekiwania na odpowiedź, poradę czy rozwiązanie problemu,
- uniwersalność zastosowania tej formy – możliwe jest zarówno jednorazowe doradztwo, jak i nawiązanie długoterminowej współpracy zdalnej,

Wszystkie powyższe korzyści decydują o tym, że na zdalną współpracę decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw i spółek. Dzięki możliwości szybkiej reakcji i bezpośredniego kontaktu w każdym, czasie firma jest w stanie uniknąć negatywnych konsekwencji związanych np. z przekroczeniem terminu na złożenie wniosku czy oferty.